Google Rehber Çalışması

AnasayfaYazılarGoogle ReklamGoogle Rehber Çalışması

Google Rehber Çalışması
Google Rehberi bu yazımızda sizin için detaylı olarak inceliyoruz. Google rehber firmanızı arama motoruna taşıyan uygulamalardan bir tanesidir. Peki, bu servis nasıl çalışır?
Özellikle yerel işletmeler için dijital pazarlama bütçesi düşük fiyat aralıklarında bulunur. Firmalar en az maliyetle en yüksek faydayı sağlayacak pazarlama stratejilerini araştırır. Herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan yerel işletmeniz için Google rehber çalışması yapabilir ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
Google rehberin avantajları arasında firmanızın internet adresine bakılmadan Google’a kayıt edilmişini sağlamasıdır. Web siteniz bulunmasa bile bu platform üzerinde yerinizi alabiliriniz Lokasyon bazlı da Google'de yer almak için ve şirketinizin tanıtımını yapabilirsiniz.
Google Rehber Nedir, Ne İşe Yarar?
Google, kullanıcıların en fazla kullandığı arama motorudur. Her internet adresi için Google hayati önem taşıyan trafik kaynaklarından bir tanesidir. Arama motorlarında sadece internet siteleri yer almıyor. Kullanıcılar günümüzde yerel işletmelere dair bilgilere ulaşmak için de arama motorundan destek alıyor. Mobil cihazların yaygınlaşması ile beraber bu özellik daha fazla kullanılmaya başlanmıştır.
Google’ın yerel işletmeler için ortaya çıkardığı Rehber hizmeti fiziksel mağazaların uygun fiyata reklam yapabilmelerini sağlıyor. Google Rehber, işletmelerin bilgilerini arama motoru üzerinde kaydedebileceği bir rehber servisidir. Firmalar bu özellikle beraber Google’a adres, telefon ve web sitesi adresi gibi detaylı bilgileri kolayca girebiliyor. Fiziksel bir mağazanız bulunuyorsa Google Rehber mağazanıza müşteri yönlendirmek için en etkili araçlardan bir tanesidir. Kullanıcı Google’da bir arama yaptığında Google Rehber’deki kaydınız ile eşleşiyorsa bilgileriniz kolayca ekrana gelir. Bu sayede müşteriler mağazanızın fiziksel konumunu görebilir, hem de firmanız hakkında detaylara kolaylıkla ulaşabilirler..
Google Benim İşletmem Videoları
Google Benim İşletmem servisinde dilerseniz video ekleyebilirsiniz. Ekleyeceğiniz videoların özellikleri şu şekilde olmalıdır:
En fazla 30 saniye uzunlukta olmalı,
Dosya boyutu en fazla 100 MB olmalı,
Görüntü kalitesi 720p ya da daha yüksek olması gerekir.
Videolar işletmenizin farklılık göstermesine yardımcı olur. Pazarda diğer işletmelerden farklı görünmek istiyorsanız video ekleyebilirsiniz.
Google Benim İşletmem Yorumları
Müşteri kitlesini arttırmak için işletmenizin olumlu yorum alması gerekir. İşletmenize yapılan tüm yorumlara cevap vererek bu etkileşimi arttırabilirsiniz. Mutsuz olan müşterinizin yaşadığı deneyimi düzeltmek için sorumluluk almanız gerekir.
Google Benim İşletmem Uygulaması
Google Benim İşletmem uygulaması tüm platformlarda kullanılabilir. Uygulama üzerinden şunları yapabilirsiniz;
Sahip olduğunuz işletmenin çalışma saatlerini, konumunu ve iletişim bilgilerini değiştirebilirsiniz.
İşletmenizle ilgili fotoğraflar paylaşabilirsiniz.
Arama detaylarına göz atabilirsiniz.
Google My Business ücretsiz, büyük ve küçük ölçekli işletmelerin arama motoru üzerinde görünürlüğünü arttırmak için geliştirilmiştir. Böylece internet sitesine ihtiyaç duymadan arama motorları üzerinde yerinizi arayabilirsiniz. İşletmenizi Google My Business’a ekleyerek potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.
Bölgesel bazlı yerel işletmeler için Google rehber son derece önemlidir. Harita sonuçları üzerinden bile farklı müşteri kitlesine erişebilirsiniz. Başarılı sonuç alabilmek için Google rehber hesabınızı iyi şekilde optimize etmek gerekir. Farklı alanlarda hizmet veriyor olabilirsiniz. Profesyonel destek alarak hizmet şekliniz ne olursa olsun firmanızı en iyi şekilde pazarlayabilirsiniz.
Profesyonel Destek Alın
Google Rehber işletmeniz için önemli trafik kaynaklarından bir tanesidir. Böylece hem internet siteniz, hem de fiziksel mağazanız daha fazla müşteriyle bir araya gelir. Eğer bir fiziksel mağazanız bulunuyorsa işini internete taşıyarak gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Bunun için sizlere sunduğumuz akıllı e-ticaret paketlerimize göz atabilirsiniz. E ticaret alanında son derece tecrübeli kadromuzla çözüm ortaklarınızdan biri oluyoruz. Sizde benzersiz ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız geç kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.
Google rehber servisi ile işletmenizi Google tarafından yetkilendirilmiş temsilciler tarafından doğrulatabilirsiniz. Google Benim İşletmem temsilcilerimiz günün her saati sizlere destek verebiliyor. Bizlerle iletişime geçerek işletme hesabınızın doğrulatabilir ve dijital dünyada yerinizi alabilirsiniz.


Top